Jak poprawnie przykleić naprasowankę 4
Jak poprawnie przykleić naprasowankę

Dziś opiszę Wam, jak poprawnie naprasować naprasowankę na materiał. Pamiętajcie, że naklejamy na materiały, które nie są włochate i które możemy prasować. Potrzebne nam będzie żelazko i papier do pieczenia.

Sposób konserwacji naprasowanej folii:

- pierzemy w temperaturze max 30 stopni

- prasujemy po lewej stronie

- nie suszymy w suszarce bębnowej

Działania te pozwolą nam długo cieszyć się naprasowanką i maksymalnie przedłużyć jej żywotność.

 

Sposób naprasowania:

1. przygotowanie materiału

Wyprasuj na sucho materiał, na którym chcesz umieścić naprasowankę. Pamiętaj aby zrobić to na sucho, czyli bez użycia pary. Materiał nie może być wilgotny.

2. przygotowanie naprasowanki

Zdejmij niepotrzebną folię kolorową. Prawdopodobnie zrobiliśmy to już za Ciebie. Upewnij się, że niepotrzebne elementy są usunięte z folii. Jeśli nie wiesz jak usunąć malutkie elementy, pomóż sobie igłą lub małym haczykiem. Uważaj by się skaleczyć folii kolorowej. To jest Twoja naprasowanka, folię przezroczystą w późniejszym etapie wyrzucisz, więc o jej wygląd czy kształt nie musisz się martwić. Zdjęcie poniżej przedstawia jak powinna wyglądać przygotowana naprasowanka.

 

przygotowanie naprasowanki

 

3. Ułóż naprasowankę na materiale.

Pamiętaj, naprasowankę kładziemy zawsze folią kolorową do materiału, a folią przezroczystą od strony żelazka. Ułóż teraz naprasowankę na materiale. Jeśli Twoja deska do prasowania jest miękka, możesz pod sam materiał położyć kawałek tekturki, lub coś innego co nada się do podgrzania. Dzięki temu ładniej naprasowanka się przyklei.

 

 Naprasowanka ułożona na materiale

 

4. Nagrzej mocno żelazko i wyłącz parę. Teraz połóż na naprasowankę kawałek papieru do pieczenia.

połóż papier do pieczenia

 

5. Rozgrzanym żelazkiem do ok 150 stopni (dwie kropki) dociśnij mocno naprasowankę. Nie przesuwaj żelazka, tylko trzymaj w jednej pozycji. Naprasowanka powinna się wgrzać po ok 15 sekundach. Jeśli naprasowanka jest większa niż Twoje żelazko, nie przesuwaj nim tak jak podczas prasowania, tylko podnieść i przyłóż obok, i znów dociśnij przez ok 15 sekund.

żelazko

6. Zdejmowanie przezroczystej folii

Odczekaj kilka sekund i delikatnie zdejmij przezroczystą folię.

zdejmowanie folii

7. doprasowanie

Twoja naprasowanka jest już prawie gotowa. Jednak przy zdejmowaniu folii przezroczystej pod wpływem ciągnięcia brzegi naprasowanki mogły się lekko odkleić. Połóż jeszcze raz papier do pieczenia i dociśnij żelazkiem przez parę sekund. Dzięki temu wszystko lepiej się doklei. Odłóż naprasowankę do całkowitego wyschnięcia. Nie pierz jednak materiału przez najbliższe 2 dni.

gotowa naprasowanka

gotowa naprasowanka na dresówce

 

Możecie śmiało zadawać tu pytania i dzielić się doświadczeniem z naprasowywaniem naszych aplikacji. Jeśli chcecie swój indywidualny projekt to zapraszam do kontaktu biuro@mamototo.pl. Naprasowanki w dużych rozmiarach zalecamy wgrzewać specjalistyczną prasą u mnie w pracowni.

 

                                                                                          Magdalena

 

Komentarze do wpisu (4)

7 lutego 2018

beautiful

15 lipca 2018

U mnie zeszło połowę liter po praniu w pralce z jednej koszulki . A drugą już piorę w ręku na lewej stronie delikatnie . Napis jeszcze jest ale zaczyna lekko odstawać .

9 stycznia 2020

Pani Agato, prawdopodobnie było za słabo dociśnięte żelazkiem :( Moje wytrzymują nawet suszarkę elektryczną. Magdalena

30 czerwca 2020

Dwie naprasowanki do kosza i na sobotę brak peezentu

Currency
Translate
 
Promocje
PISTACJOWY - dresówka pętelka 260g
PISTACJOWY - dresówka pętelka 260g
32,00 zł 25,00 zł 26,02 zł 20,33 zł
mb
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl